Sveikatos apsauga

 • Apžvalga
 • Tyrimai
 • Efektyvesnis gydymas
 • Sveikatos priežiūros kokybė
 • Visuomenės sveikatos apsauga

Efektyviau valdykite išteklius ir teikite geresnes paslaugas

Sveikatos priežiūros įstaigos susiduria su daugybe iššūkių, susijusių su galimybėmis teikti kokybiškas paslaugas ir išlaidomis šioms paslaugoms.

Pasaulyje sveikatos apsaugos įstaigos jau suprato informacinių technologijų svarbą susidorojant su šiais iššūkiais. "SPSS, an IBM Company" sprendimai leidžia tyrėjams, sveikatos priežiūros įstaigoms ir ligonių kasoms efektyviau valdyti turimus išteklius, pažaboti švaistymą ir pasiekti savo tikslų.

SPSS sprendimai leidžia sveikatos priežiūros įstaigoms:

 • Efektyviai atlikti tyrimus – greitai ir efektyviai analizuoti didelius duomenų rinkinius
 • Pagerinti ligų kontrolę ir gydymą – nustatyti efektyviausius gydimo ir prevencijos būdus
 • Sekti sveikatos priežiūros paslaugų kokybę –lyginti konkrečios įstaigos rodiklius su regiono ar šalies rodikliais ir nustatyti sritis, kurias reikia tobulinti
 • Pagerinti veiksmų efektyvumą – sekti pagrindinius rodiklius ir pagerinti tikslų įgyvendinimą
 • Saugoti visuomenės sveikatą – greičiau nustatyti ligų paplitimo modelius ir naudojantis atvirais prognozinės analizės sprendimais pateikti rezultatus

Jau daugiau nei 38 metus SPSS padeda sveikatos priežiūros įstaigoms rinkti ir analizuoti duomenis bei gauti reikalingų žinių. SPSS sprendimai sveikatos priežiūrai naudojami:

 • 5 iš 7 didžiausių JAV sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių organizacijų
 • 14 ir 16 ligoninių įtrauktų į JAV „News & World Report“ žurnalo 2005 metų „garbės lentą“
 • Daugiau nei 300 Didžiosios Britanijos ligoninių
 • Daugelyje JAV sveikatos apsaugos agentūrų
 • Medicininiuose tyrimuose, atliekamuose įvairų universitetų (taip pat ir Lietuvos) ir sveikatos apsaugos agentūrų, įskaitant žmogaus genomo tyrimus

SPSS prognozinė analizė leidžia sveikatos priežiūros įstaigoms geriau suprasti besikeičiančias sveikatos priežiūros tendencijas ir leidžia laiku imtis reikiamų veiksmų.


Medicininiai tyrimai

Medicininiams tyrimams paprastai reikia didelių duomenų kiekių. Organizacijos bei pavieniai tyrėjai naudojasi SPSS sprendimais, padedančiais efektyviau rinkti, apdoroti duomenis bei pateikti ataskaitas ir leidžiančiais daugiau laiko skirti pačiam tyrimui.

SPSS programinė įranga yra lengvai naudojama ir sukurta pagal atvirą architektūrą, leidžiančią vartotojams naudotis duomenimis iš įvairių šaltinių ir pateikti rezultatus patogia forma. SPSS produktai gali apdoroti didelius duomenų kiekius, kuriuos surenka sveikatos priežiūros organizacijos. Taip pat ši programinė įranga leidžia apsaugoti pacientų bei tyrimų duomenis.

Dr. Eric Bremer iš Čikagos Vaikų memorialinės ligoninės naudoja SPSS sprendimus duomenims apie smegenų auglius analizuoti bei jiems charakterizuoti. Daktaras taip pat naudoja SPSS programinę įranga informacijai apie naujausius pasiekimus šioje srityje sekti. Jo tikslas yra sukurti duomenų bazę, kurioje būtų sukaupti klinikiniai, pataloginiai ir biocheminiai duomenys ir dalintis šiais duomenimis su kitais tyrėjais ieškant naujų vėžio gydimo būdų.

Daugiau apie šią istoriją skaitykite čia.

 Geresnis ligų gydimas

Sveikatos priežiūros įstaigos: ligoninės, klinikos ar individualios praktikos gydytojai, planuodami efektyviausią gydimą turi naudotis ne tik klinikine patirtimi, bet ir visais įmanomais išoriniais šaltiniais.

SPSS sprendimai ligų gydimo optimizavimui padeda nustatyti geriausius rezultatus duodančias procedūrų sekas. Šie sprendimai leidžia analizuoti įvairius pacientų duomenis ir aptikti juose paslėptas tendencijas. Atlikus analizę, pateikiamos gydimo rekomendacijos, palengvinančios sprendimus.

Londono Švento Jurgio ligoninėje SPSS programinė įranga buvo panaudota analizuojant daugiau nei 14000 priėmimo atvejų per devynerius metus. Analizė parodė, kad mirties rizika tam tikriems pacientams žymiai išauga, juos perkėlus iš intensyvios terapijos skyriaus per anksti. Tai leido ligoninei pagerinti ligonių gydimą bei pateikti rekomendacijas kitoms sveikatos priežiūros įstaigoms.

Daugiau apie šią istoriją skaitykite čia.


 


Kokybiškos sveikatos priežiūros užtikrinimas

Vis dažniau girdime apie medikų klaidas, kurios kainuoja pacientams sveikatą ar net gyvybę. Ilgos eilės norint patekti pas gydytojus ar atlikti tyrimus kelia vis daugiau rūpesčių dėl sveikatos priežiūros kokybės.

SPSS sprendimai leidžia sveikatos priežiūros įstaigoms kruopščiai peržiūrėti didelius duomenų kiekius ir atrasti sritis, kuriose pasitaiko daugiausiai klaidų ir eilių, tai yra leidžia žengti pirmą žingsnį gerinant paslaugų kokybę.

Kokybiškos sveikatos priežiūros užtikrinimas nėra tik klaidų ir eilių mažinimas. Šis procesas reikalauja veikti dar prieš problemai įsišaknijant, tai daryti padeda SPSS prognozinė analizė.

Ignacijaus ligoninė Olandijoje naudoja SPSS programinę įrangą analizuoti duomenims apie pacientus paguldytus į ligoninės kardiologijos skyrių. Naujų pacientų duomenys lyginami su informacija esančia ligoninės duomenų bazėje ir personalui pateikiamas komplikacijų atsiradimo pavojaus įvertinimas. Tai leidžia ligoninės personalui atidžiau sekti šių ligonių gydymą. Daugiau apie šią istoriją skaitykite čia.

Pagerinkite veiklos efektyvumą

Daug sveikatos priežiūros įstaigų naudoja SPSS sprendimus veiklos efektyvumui sekti. Wesly ligoninės nugaros reabilitacijos centras Australijoje, kasmet sulaukiantis 60 000 pacientų, sujungė klinikinius ir kasdienės veiklos duomenis ir nustatė svarbiausius veiklos indikatorius. Šie indikatoriai leidžia administratoriams tinkamai paskirstyti personalą ir kitus resursus.

Daugiau apie šią istoriją skaitykite čia.

 


Visuomenės sveikatos apsauga

Visuomenės sveikatos apsaugos organizacijos atlieką tyrėjų, stebėtojų ir švietėjų funkcijas. Ekstremalių visuomenės sveikatai situacijų atveju (radiacijos, nuodingų cheminių medžiagų paskleidimo ar epidemijų) greita situacijos analizė ir reakcija gali išgelbėti ne vieną gyvybę.

Jūsų darbuotojai privalo turėti galimybę pastebėti tendencijas bei išsiaiškinti šių tendencijų priežastis. Taip pat svarbu galėti greitai pateikti sveikatos priežiūros įstaigoms bei visuomenei tinkamą informaciją ir nurodyti veiksmus, kurių būtina imtis.

Šias galimybes suteikia visapusiškas SPSS sprendimų asortimentas. Dėl šių sprendimų atviros architektūros, jie idealiai tinka visuomenės sveikatos apsaugos organizacijoms. SPSS sprendimai leidžia analizuoti duomenis iš daugybės skirtingų šaltinių ir atrasti sunkiai pastebimas asociacijas bei anomalijas.

Gyventojų apklausos yra svarbus įrankis visuomenės sveikatos apsaugos veikloje. SPSS siūlo apklausų rengimo ir analizės sprendimus įstaigoms veikiančioms rajono, regiono ar visos šalies mastu. SPSS sprendimai užtikrina duomenų saugumą ir respondentų anonimiškumą ir leidžia jūsų darbuotojams efektyviai rengti tyrimo instrumentus bei rinkti duomenis įvairiais kanalais.Nuorodos

Brošiūros

Sužinokite daugiau apie SPSS    produktus

Daugiau   

Techninės ataskaitos

Sužinokite daugiau apie SPSS    produktų taikymo galimybes ir jų    įgyvendinimą.

Daugiau   

Demonstracinės versijos

Išbandykite SPSS produktus
ir nuspręskite, kuris iš jų
tinkamiausias Jums.

Daugiau   

Mokymai

Įgykite žinių, kurios padės
spręsti Jums svarbius klausimus.
Mes galime pasiūlyti mokymų
programų tiek pradedantiesiesms,
tiek profesionalams

Daugiau   

Left
Right